Šā gada 1. oktobrī sākas kārtējā dzinējmedību sezona, pirms kuras Valsts meža dienests rosina medniekus atkārtot medību drošības prasības. Tāpat mednieki tiek aicināti izvērtēt nepieciešamību doties dzinējmedībās jau pašā sezonas sākumā, kamēr pamežs ir lapotā stāvoklī un mežā sastopams liels ogotāju, sēņotāju un atpūtnieku skaits.
Dzinējmedību sezonas laikā ir atļauts rīkot kolektīvās medības, kad dzinēji trokšņojot dzen medījumu pretim mednieku līnijai. Valsts meža dienests rosina medniekus atkārtot medību drošības prasības un apzināties, ka par to ievērošanu medību laikā ir atbildīgs ikviens medību dalībnieks.
Tāpat Valsts meža dienests aicina medniekus izvērtēt nepieciešamību doties dzinējmedībās jau pašā sezonas sākumā. Šobrīd pameža lapojuma dēļ ir ierobežota redzamība, tādēļ medniekiem jābūt pastiprināti uzmanīgiem un jāatceras, ka mežā var atrasties arī citi cilvēki.
Valsts meža dienests atgādina, ka ikvienam iedzīvotājam valsts un pašvaldības mežos ir atļauts atpūsties, vākt sēnes, ogas un augus; tāpat oficiāli reģistrētiem medniekiem ir atļauts medīt, ievērojot likumā noteiktās prasības. Iedzīvotājiem, kas nevēlas mežā nejauši sastapties ar medniekiem, ir vērts ievērot vienkāršus drošības ieteikumus. Piemēram, doties uz mežu spilgtā, labi pamanāmā apģērbā, kā arī netuvoties šāvieniem un dzinēju radītajiem trokšņiem. Izdzirdot šāvienu netālu, ir svarīgi likt manīt par savu klātbūtni ar skaļāku uzvedību - uzkliedzot vai ieslēdzot skaņu telefonā. Suni mežā ir vēlams turēt pavadā, tas pasargās arī no noklīšanas vai pazušanas dzīvnieku alās.
Dzinējmedību laikā arī medniekiem un dzinējiem ir jāvalkā spilgtas krāsas apģērba elementi – piemēram, vestes, jakas vai cepures, kas padara cilvēku viegli pamanāmu. Tāpat medību laikā medniekiem ir obligāti jāievēro stingras drošības prasības, tostarp, šaut tikai pa skaidri redzamu un atpazītu mērķi, nešaut pa mednieku līniju, ievērot noteiktos šaušanas sektorus, patvarīgi nepamest savu vietu uz mednieku līnijas un uzmanīgi apieties ar ieročiem. Ierocis drīkst būt pielādēts tikai tad, kad mednieks nostājies savā vietā uz mednieku līnijas, bet visā pārējā laikā (tai skaitā pārgājienos un pārbraucienos) tam obligāti jābūt izlādētam. Medniekiem ir aizliegts tēmēt un šaut cilvēku, mājdzīvnieku, transportlīdzekļu, ēku un ceļu virzienā. Tā kā var gadīties situācijas, kad stobrā tiek aizmirsta patrona, ieroča stobru nekad nedrīkst vērst pret objektu, ko nevēlas sašaut. Mednieki medību laikā nedrīkst būt alkoholisko vai kādu citu apreibinošo vielu ietekmē.
Dzinējmedības ir atļautas katru dienu no saullēkta līdz saulrietam, to sezona ilgs līdz nākamā gada 31. martam, izņemot mežacūku un staltbriežu dzinējmedības, kas ilgs līdz 31. janvārim.
Valsts meža dienests ir valsts pārvaldes iestāde, kas uzrauga meža apsaimniekošanu, medību un dabas aizsardzības reglamentējošo normatīvo aktu ievērošanu, kā arī īsteno meža uguns apsardzību. Dienests uztur Meža valsts reģistru, kur tiek apkopota informāciju par mežu, tajā notiekošo saimniecisko darbību, medībām un medījamiem dzīvniekiem. Valsts meža dienesta misija ir rūpēties par atbildīgu meža apsaimniekošanu un saglabāšanu nākamajām paaudzēm.