Valsts meža dienests norāda, ka staltbriežu teļus atļauts nomedīt, izmantojot ne tikai teļa medību atļauju, bet arī pieauguša buļļa vai govs medību atļauju. Staltbriežu govis atļauts medīt līdz 31. janvārim, bet teļus – līdz 31. martam.
Pēc Valsts meža dienesta vērtējuma Latvijā mitinās ap 69 000 staltbriežu, populācija ir stabila ar tendenci samazināties. Esošais staltbriežu populācijas apjoms lielākajā daļā medību platību nodara ievērojamus postījumus mežsaimniecībai un lauksaimniecībai, neskatoties uz veiktajiem aizsardzības pasākumiem (repelentu, skaņu lielgabalu, žogu, elektriskie ganu uzstādīšanu). Pagājušajā medību sezonā tika nomedīti 24 985 staltbrieži, kas sastādīja 79 % no pieļaujamā nomedīšanas apjoma.
***
15. jūlijā sākas arī bebru un ondatru medību sezona, kas turpināsies līdz 15. aprīlim, bet meliorācijas sistēmās bebru un ondatru medību termiņš ir pagarināts – no 15. jūlija līdz 30. aprīlim.
Valsts meža dienests informē, ka Medību noteikumu izpratnē par meliorācijas sistēmām tiek uzskatītas mākslīgi veidotas un uzturētas vaļējās meliorācijas sistēmas un būves (susinātājgrāvji, novadgrāvji, kontūrgrāvji un kanāli). Par meliorācijas sistēmu atrašanās vietu var pārliecināties VSIA “Zemkopības ministrijas nekustamie īpašumi” (ZMNĪ) Meliorācijas kadastra informācijas sistēmā www.melioracija.lv, kuras datu slānis pieejams arī lietotnē “LVM GEO”. Valsts meža dienesta medību inspektori, vērtējot bebra vai ondatras nomedīšanas faktu, vadās pēc datiem šajā informācijas sistēmā.
Bebri un ondatras (bizamžurkas) ir nelimitētie medījamie dzīvnieki. Pēc Valsts meža dienesta vērtējuma bebru skaits Latvijā sāk pamazām samazināties, bet ondatru skaits turas nemainīgs. 2022./2023. gada medību sezonā Valsts meža dienests saņēmis informāciju par 21 400 bebru un 55 ondatru nomedīšanu.