No 1. decembra noteiktās uzskaites vienībās dzinējmedību laikā atļauts medīt staltbriežu govis, izmantojot staltbriežu teļu medību atļaujas. Šāds lēmums pieņemts, lai mazinātu staltbriežu nodarītos postījumus mežsaimniecības un lauksaimniecības kultūrām.
Pamatojoties uz datiem par staltbriežu postījumiem, Valsts meža dienests ir noteicis teritoriālās uzskaites vienības, kur staltbriežu skaitu ir plānots ierobežot. Konkrētais atvieglojums medību organizēšanā būs spēkā lielākajā daļā Latvijas teritorijas, izņemot daļu Latgales, Vidzemes un Sēlijas, kā arī daļu no Rīgas un Liepājas apkārtnes. Precizēta teritoriālā informācija ir pieejama visās Valsts meža dienesta virsmežniecībās.
Iepriekšējā 2023./2024. gada medību sezonā, izmantojot teļu atļaujas, tika nomedīti 3,8 % no nomedīto staltbriežu govju kopskaita. Dienests vērtē, ka šajā medību sezonā Latvijā mitinās ap 68 000 staltbriežu, un to populācija pēdējos gados ir stabila ar kopējo tendenci samazināties.
Staltbriežu govis atļauts medīt līdz nākamā gada 31. janvārim, pieaugušus staltbriežu buļļus – līdz 15. februārim, bet teļus un līdz divus gadus vecus buļļus (tautā dēvētos “špīserus”) – līdz 31. martam jeb medību sezonas beigām.
Valsts meža dienests ir valsts pārvaldes iestāde, kas uzrauga meža apsaimniekošanu, medību un dabas aizsardzības reglamentējošo normatīvo aktu ievērošanu, kā arī īsteno meža uguns apsardzību. Dienests uztur Meža valsts reģistru, kur tiek apkopota informāciju par mežu, tajā notiekošo saimniecisko darbību, medībām un medījamiem dzīvniekiem. Valsts meža dienesta misija ir rūpēties par atbildīgu meža apsaimniekošanu un saglabāšanu nākamajām paaudzēm.